Peter R. Scholtes

scholtes.png

Peter R. Scholtes jest znanym na całym świecie autorem książek, wykładowcą i konsultantem. Od 1987 do 1993 roku był wykładowcą i przemawiał z tej samej trybuny co dr W. Edwards Deming. Scholtes ukończył studia podyplomowe w dziedzinie rozwoju organizacji, od której rozpoczął swoja drogę zawodowa. Był jednym z pierwszych, którzy połączyli tę dyscyplinę z nauczaniem Deminga.

W ciągu ostatnich 13 lat Scholtes pracował jako konsultant dla ponad 20 firm pomagając menadżerom w stosowaniu zasad i metod w dziedzinie jakości, podejścia do pracy z perspektywy systemów, myślenia statystycznego i pracy zespołowej. Scholtes napisał The Team Handbook, książkę, która sprzedała się w prawie 800 000 egzemplarzy. Jest takze autorem nagradzanych artykułów poświęconych tematom związanym z jakością, zwłaszcza kontrowersyjnej ocenie wyników, którą poruszył z zachęty Deminga, wyjaśniając dlaczego jest zła i czym należy ją zastąpić.

Nagrał ponad 12 prezentacji wideo i występował jako główny mówca na wielu konferencjach międzynarodowych w takich miastach jak Londyn, Sydney, Moskwa i Rio de Janeiro. W marcu 1995 roku Quality Digest uznał Scholtesa za jednego z 50 liderów w dziedzinie jakości w tym dziesięcioleciu.