kategorie
start Doskonałość w zarządzaniu Nowa Ekonomia
nowaekonomia.png
nowaekonomia.png
nowa_ekonomia_tyl.png

Nowa Ekonomia

dla przemysłu, rządu, edukacji

(The New Economics for Industry, Government, Education. Second edition)

Cena: 75,00 zł55,00 zł
Oszczędzasz: 20,00 zł
978-83-934161-1-0 ISBN:
miękka Oprawa:
200 Liczba stron:
48h Czas realizacji:
Ocena:Nie ma jeszcze oceny
Szczegóły produktu

Z wielką przyjemnością oddajemy do Państwa rąk kolejną pozycję autorstwa W. Edwardsa Deminga wydaną staraniem wydawnictwa OpexBooks.pl. Nowa Ekonomia jest kontynuacją i uzupełnieniem filozofii zarządzania przedstawionej w książce Wyjście z kryzysu (ang. Out of the Crisis).

 

Doktor W. Edwards Deming to niekwestionowany autorytet w dziedzinie zapewniania jakości i podnoszenia produktywności. Jego filozofia wykracza znacznie poza typowe podejście do zarządzania, spotykane w większości przedsiębiorstw.

 

W swoich książkach Doktor Deming na konkretnych przykładach pokazuje, że oparte na wskaźnikach księgowych miary wydajności najczęściej doprowadzają pracowników do osiągania narzuconych celów sprzedażowych, marżowych czy kosztowych często poprzez manipulację procesem lub danymi. Zarządzanie krótkoterminowe, dbanie o wygląd liczb na koniec kwartału, zarządzanie przez cele czy wartościowanie pracowników to praktyki, od których należy jak najszybciej odejść. Konieczna jest transformacja obecnego stylu zarządzania.

 

Transformacja wg Doktora Deminga, wymaga spojrzenia z zewnątrz, perspektywy, która umożliwi zrozumienie organizacji. Tą perspektywę Deming nazywa Systemem Gruntownej Wiedzy (ang. System of Profound Knowledge). Lider transformacji oraz zaangażowani managerowie muszą nauczyć się psychologii jednostki, grupy, systemu oraz psychologii zmian.

 

Przypadek sprawił, że Nowa Ekonomia pojawia się właśnie teraz, podczas globalnego kryzysu, w czasie, kiedy bardzo dużo mówi się o współpracy rządów i przemysłu. Przypadek to szczęśliwy bo Deming pisze o kraju jako systemie, o tym, że naprawy i innego myślenia o zarządzaniu potrzebują nie tylko przedsiębiorstwa, ale również systemy edukacyjne oraz instytucje rządowe. Konieczne jest rzeczywiste współdziałanie w celu stworzenia spójnego systemu całego kraju obejmującego rząd, edukację, system ochrony zdrowia oraz przemysł.

 

Przedmowa      Spis treści      Wstęp i o autorze

 

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Dodaj recenzjęNapisz pierwszą recenzję!

Najpierw oceń produkt.
0 gwiazdek - najniższa ocena,
5 gwiazdek - najwyższa ocena.
Teraz prosimy o krótką recenzję (min. 100, maks. 2000 znaków)

Wpisano znaków: