kategorie
start Klasyka Lean Manufacturing System produkcyjny Toyoty
toyotalupa.png
toyotalupa.png
toyota_tyl.png

System produkcyjny Toyoty

Więcej niż produkcja na dużą skalę

(Toyota Production System. Beyond Large-Scale Production)

Cena: 65,00 zł
978-83-926020-8-8 ISBN:
twarda Oprawa:
158 Liczba stron:
48h Czas realizacji:
Ocena:Nie ma jeszcze oceny
Szczegóły produktu

System Produkcyjny Toyoty: Więcej niż produkcja na dużą skalę autorstwa Taiichi Ohno, to publikacja z wielu powodów godna uwagi. Po pierwsze ze względu na autora. Taiichi Ohno był architektem i głównym twórcą Systemu Produkcyjnego Toyoty. To właśnie on zdefiniował siedem podstawowych typów marnotrawstwa i niestrudzenie eliminował je w fabrykach Toyoty. Ohno konsekwentnie dążył do stworzenia płynnego przepływu materiałów i informacji. Jego pionierskie działania, prowadzone często metodą prób i błędów doprowadziły w konsekwencji do stworzenia spójnego systemu produkcyjnego, który jest obecnie wzorem dla wielu przedsiębiorstw na całym świecie.

 

Kiedy Taiichi Ohno przeszedł na emeryturę i zaczął pracę nad tą książką, kierownictwo Toyoty obawiało się, że odkryje przed szerokim światem sekrety konkretnych technik, dzięki którym firma odniosła tak ogromy sukces. W rzeczywistości Ohno napisał świetną pozycję przedstawiającą sposób myślenia będący podstawą szczupłego zarządzania. Poznając go będziecie Państwo w stanie udoskonalić każdy rodzaj procesu czy działalności, niezależnie od tego w jakiej branży działacie. Sposób myślenia to coś więcej niż narzędzia – to wiedza, jak konkretne narzędzia zastosować i dostosować do rozwiązania specyficznych problemów. Kolejnym powodem, dla którego warto przeczytać tę książkę jest fakt, że w swoich pracach nad opracowaniem i wdrożeniem TPS, Ohno wzorował się na ideach i dokonaniach Henry’ego Forda. Możemy więc zobaczyć, w jaki sposób Ohno wykorzystał, zaadaptował i udoskonalił dzieło Henry’ego Forda (idee Henry’ego Forda przedstawia jego książka Dziś i Jutro). Dziś możemy śmiało postawić Forda i Ohno w jednej kategorii geniuszy biznesu.

 

Przedstawiając historyczny i ideowy rozwój systemu Lean Manufacturing, książka ta zalicza się do literatury obowiązkowej wszystkich osób zajmujących się doskonaleniem procesów w każdym rodzaju działalności. Już od wielu lat dostarcza inspiracji i instrukcji wszystkim poszukującym sposobów poprawy efektywności poprzez nieustanną eliminację marnotrawstwa.

 

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Dodaj recenzjęNapisz pierwszą recenzję!

Najpierw oceń produkt.
0 gwiazdek - najniższa ocena,
5 gwiazdek - najwyższa ocena.
Teraz prosimy o krótką recenzję (min. 100, maks. 2000 znaków)

Wpisano znaków: