kategorie
start Seria Shopfloor Identyfikacja marnotrawstwa
marnotrawstwolupa.png
marnotrawstwolupa.png
marnotrawstwo_tyl.png

Identyfikacja marnotrawstwa

na hali produkcyjnej

(Identifying Waste on the shopfloor)

Cena: 35,00 zł30,00 zł
Oszczędzasz: 5,00 zł
978-83-926020-5-7 ISBN:
miękka Oprawa:
98 Liczba stron:
48h Czas realizacji:
Ocena:Nie ma jeszcze oceny
Szczegóły produktu

Marnotrawstwo jest w centrum zainteresowania praktyków zajmujących się rozwojem koncepcji Lean Manufacturing od czasu kiedy Taiichi Ohno (twórca Systemu Produkcyjnego Toyoty) zdefiniował jego siedem podstawowych typów. Eliminacja muda (po japońsku marnotrawstwo) jest kluczem do osiągnięcia szczupłości.

 

Pierwszym więc krokiem na drodze do szczupłości jest szybka identyfikacja wszystkich działań niedodających wartości – muda. Podręcznik Identyfikacja marnotrawstwa na hali produkcyjnej ma za zadanie pomóc Państwu w wykonaniu tego pierwszego, a jak się okazuje zarazem bardzo trudnego, kroku. Dzięki swojej przejrzystej, podręcznikowej formie do-starcza szeregu wskazówek i przykładów, które pomogą Państwu rozpocząć lub udoskonalić swoje zmagania w kierunku wdrożenia koncepcji szczupłej produkcji. Pełne zrozumienie idei marnotrawstwa przez kierownictwo i pracowników liniowych wymaga dużego zaangażowania, czasu i doświadczenia. Muda potrafi być bardzo głęboko ukryta co dodatkowo utrudnia jej identyfikację i eliminację. Zakorzenione przez lata w umysłach idee, nawyki i sposób postrzegania świata przemysłu nie ułatwiają efektywnej walki z marnotrawstwem. Duże partie, długie przezbrojenia, akceptowalne poziomy braków, nierozwiązywalne problemy („ten typ tak ma”) stały się tak integralną częścią codziennego życia pracowników przemysłu, że nikogo już nie dziwią ani nie wydają się czymś nieefektywnym. Dlaczego więc koszty rosną, czasy realizacji wydłużają się, a klienci zaczynają rezygnować z naszych usług czy produktów? Czy coś może jest nie tak z naszymi procesami? Czyżby istniało w nich … marnotrawstwo?

 

Przeczytanie niniejszej książki nie spowoduje, że świat przemysłu stanie się lepszy, ale na pewno doprowadzi do tego, że zaczniecie Państwo WIDZIEĆ, co zrobić aby był lepszy.

 

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Dodaj recenzjęNapisz pierwszą recenzję!

Najpierw oceń produkt.
0 gwiazdek - najniższa ocena,
5 gwiazdek - najwyższa ocena.
Teraz prosimy o krótką recenzję (min. 100, maks. 2000 znaków)

Wpisano znaków: